Dağdaki teröristin ismi seçmen kütüklerinde

Oktay Vural, DTP’li vekilin eşi ‘Puro’ kod adlı terörist Salman Kurtulan’ın seçmen kütüğüne kaydedildiğini savundu. Vural, hükümete “Dağdaki teröristi nasıl seçmen olarak yazdınız. Bu, kimi seçecek” diye sordu

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 29 Martta yapılacak yerel seçimler öncesinde seçmen kütüklerine dağdaki teröristlerin de isimlerinin yazıldığını savundu. Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, seçmen kütüklerinin yazımında büyük yanlışlıkların yapıldığına işaret etti ve bu kütüklerin yeniden yazılması gerektiğini bildirdi. “Dağdaki PKK’lıların nasıl ve kim tarafından seçmen yazıldığını” soran Oktay Vural, geçen yıl Türk askerlerinin PKK’lı teröristlerce kaçırıldığını anımsatarak şöyle devam etti:

Boya tekrar uygulanmalı

“Bölücüler dağda sözde devir teslim töreni yaparken bugün DTP’li Milletvekili olan Fatma Kurtulan’ın eşi ‘Püro’ kod adlı Salman Kurtulan’ın da dağda yer aldığına ilişkin haberler basında yer almıştı. Bu adam dağda, bu adam terörist, bu adam Irak’ın Kuzeyinde ve sözde PKK bayrakları altında cirit atıyor. Cirit atan Salman Kurtulan, TÜİK’in yaptığı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi esasında sayıma giriyor ve üstüne üstlük seçmen oluyor. Şu an dağda olan Salman Kurtulan Adana ili Seyhan ilçesi Söğütlü Mahallesi 141. Sokak kapı numarası 2/2 daire numarası 1’de seçmen olarak yazılmıştır. Şimdi soruyorum: Ey sayın bakanlar bu adama nerede ulaştınız Irak’ın Kuzeyine giderek sayım mı yaptınız? Bu adamı nasıl seçmen olarak yazdınız? Bu adam kimi seçecek?”

Seçmen kütükleriyle ilgili sakıncaların ortadan kaldırılmasını isteyen Vural, yeni bir yazım gününün belirlenmesini ve boya esasının tekrar getirilmesi gerektiğini söyledi. Vural, “Hükümeti ve YSK’yı uyarıyorum: Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi ile 5 milyon seçmen çeşitli adreslere ışınlanmıştır. Böylesine sağlıksız bir seçmen veri tabanına dayalı bir kütük oluşturulması doğru değildir” dedi. Gazetecilerin, “İsim benzerliği olabilir mi” sorusuna Vural, “Dört tane Salman Kurtulan var. ‘Doğrudan gelir desteği alıp almadığına ilişkin Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine kayıtlı Salman Kurtulan’ ile ilgili soru sormuştum. Özellikle Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Ziraat Bankasına sormuştum. Bana bu Salman Kurtulan’ın o Salman Kurtulan olmadığını ifade ettiler. Ey hükümet, bu Salman Kurtulan dağdaki terörist midir değil midir?” yanıtını verdi.

Özür kampanyasına tepki

Vural, bazı sözde aydınların 1915 olaylarına ilişkin “Ermenilerden özür dileme kampanyası başlatması”na ilişkin de şunları kaydetti: “Bu milletin alnında kara leke yok. Asıl özür dilemesi gerekenler Irak’ta 1.5 milyon insanı öldürerek pabuç arkasını görenlerdir. Bu konuda Hükümetten açıklama bekliyoruz. Emekli büyükelçilerin tepki göstermesi yerine asıl Dışişleri Bakanlığının tepki göstermesi gerekirdi. Dışişleri Bakanı, şehit edilen diplomatlarımızın ruhunu ve mücadelelerini incitmiştir.”

Adres belediye lojmanı çıktı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın, hakkında 1999 yılında ‘’terör örgütü PKK üyesi olmak, örgüt adına silahlı faaliyetlerde bulunmak’’ suçlamasıyla dava açılarak ‘’yakalama’’ emri çıkartılan DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan’ın eşi Salman Kurtulan’ın 29 Martta yapılacak yerel seçimler öncesinde seçmen kütüklerine yazıldığını öne sürmesi üzerine Adana’nın Seyhan İlçesi’ne bağlı Küçükdikili beldesinde inceleme yapıldı. Yapılan incelemede, Kurtulan’ın seçmen kütüğüne kayıtlı olduğu ileri sürülen, ‘’Adana ili Seyhan ilçesi Küçükdikili beldesi Söğütlü Mahallesi 141. Sokak kapı numarası 2/2’’ adreste, Küçükdikili Belde Belediyesi lojmanı olduğu tespit edildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: