Erdoğan’ın Ya sev ya terket tepkisi

Erdoğan'ın Ya sev ya terket tepkisi
Güneydoğu ziyareti sırasında yaptığı açıklamanın çarpıtılarak gündeme getirildiğini belirten Başbakan, ‘O sözün patenti başkalarına ait’ dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Fırat’ın istifasının perde arkasını anlattıktan sonra, Güneydoğu ziyaretlerinde, sarfettiği sözlerin çarpıtıldığını söyledi.

”Güneydoğu ziyareti sırasında yaptığı açıklamanın ‘Ya sev ya terk et’ şeklinde değerlendirildiğinin” sorulması üzerine de Erdoğan, kendi ağzından ”ya sev ya terk et” ifadesinin duyulmadığını, ne Van’da, ne Hakkari’de, ne de başka bir yerde böyle bir ifadeyi kullandığını söyledi.

”Ya sev ya terk et sözünün patenti başkalarına aittir” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Ben o ifadeye karşıyım. Benim söylediğim şudur; bu ülkede Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle hepimiz kimliğiyle onur duyarız. Kimse etnik unsur olarak bir başka etnik unsura üstünlük sağlama gayreti içine girmemelidir. Bizim her zaman söylediğimiz üst kimlik noktasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vardır. Burada birleşmeliyiz, burada bütünleşmeliyiz dedim.

Bizim bir ifademiz var;

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Buna karşı olan var mı? Bunu sordum. Hakkari’deki kapalı spor salonunda vatandaşlarımız hepsi bunu alkışlarken dedim ki buna karşı olanlar varsa onlar sevdikleri yere gitsinler. Benim ülkemde tek millet anlayışına karşı olan varsa, tek bayrak anlayışına, tek vatan anlayışına, tek devlet anlayışına karşı olan varsa demek ki karşı olanlar ülkemde ayrımcılık istiyor. Kendileri için başka bayrak arayışı içerisine giriyorlar. Ben bunları kastederek, bu terör örgütüdür. Terör örgütünün bu düşüncelerini paylaşanlar varsa yandaşlarıdır. Söylediğim budur.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: