Yine aynı senaryo ! – Foto

Yine aynı senaryo ! - Foto

Başbakan Erdoğan’ın Hakkari ziyaretinde terör örgütü yandaşları yine sahnedeydi.

Van’dan sonra Başbakan Erdoğan’ın durağı Hakkari oldu. Başbakan’ın Hakkari gezisini sabote etmek isteyen terör örgütü yandaşları yine sahnedeydi. Yüksekova Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan DTP İlçe binası önünde toplanan grup, ateş yakarak, terör örgütü elebaşı lehine slogan attı. Güvenlik güçlerinin uyarılarına taşlarla karşılık veren grubu polis biber gazı ve tazyikli suyla dağıttı. Ara sokaklara kaçan göstericiler, ateş yakarak barikat kurdu.

Terör örgütü eylemlerde yine çocukları öne sürdü. Van’dan farklı olarak Yüksekova’daki eylemlerde taşlar ve molotof kokteyllerinin yanında silah sesleri de duyuldu. Göstericiler arasında polise taciz ateşi açıldı ve ardından eylem ara sokaklara kaydı.

Protestolardan basın mensupları da nasibini aldı. Başbakan Erdoğan’ın Yüksekova’daki programını takip ettikten sonra Hakkari’ye giden, aralarında Cihan Haber Ajansı ve Zaman Gazetesi’nin araçlarının da bulunduğu basın araçlarına terör örgütü yandaşları taşlarla saldırarak araçların camlarını kırdı.

SIRF BAŞBAKAN GELDİ DİYE… – KARELER

Öte yandan AK Parti Hakkari Merkez İlçe Kongresi’ne katılan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada terörle demokrasinin bir arada olamayacağını kaydetti. DTP’li belediyelerin kimlik siyaseti ve etnik ayrımcılık yaparak, oy toplamayı hedeflediklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, ”Çekirge bir atlar, iki atlar üçüncüde işi biter. Bunlar da fazla atlayamayacaklar. Her geçen gün eriyecekler ve benim milletim bunlara gereken dersi er veya geç verecek. Şu anda geldikleri noktanın çok daha gerisine gidecekler. Niçin? Çünkü terörle demokrasi bir arada olamaz, bunu böyle bilelim” dedi.

Başbakan Erdoğan, gücü milletten aldıklarını, kararlılıkla ve cesaretle sorunların üzerine gideceklerini ifade etti. Erdoğan, şunları söyledi: ”Benim halkımın yaşam koşullarını en iyi noktaya getirmek için önemli adımlar attık. Eğitimde sadece Hakkari’ye yaptığımız yatırım 124 trilyon, sadece eğitimde yaptığımız. Açtığımız okullar, okullardaki bilişim teknolojileri sınıfları, gönderdiğimiz bilgisayarlar. Hakkari bundan önce bilgisayar mı görmüştü? Ama bu dönemde gördü. Ta Şemdinli’de, Çukurca’da, Yüksekova’da, merkezde her yerde okullarda şimdi bilişim teknolojileri sınıfları var. Buradaki yavrularımız dünya ile konuşabiliyor, görüşebiliyor. Bu imkanları yakaladık.”

Erdoğan, Hakkari’yi kasaba görünümünden kurtarmak için sadece merkezi hükümetin yaptıklarının yeterli olamayacağını belirterek, buna yerel yönetimlerin de destek vermesi gerektiğini söyledi. İstanbul’da 4.5 yıl belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, kendi yönetiminden önce şehrin hava kirliği ve çöp yığınlarından geçilmediğini ve suyun bulunmadığını ifade etti. Erdoğan, şöyle konuştu: “Aynen işte, bunlar gibi belediyecilik yapıyorlardı. O da sosyal demokrat olan bir belediyeydi. CHP’nin o günkü durumuydu. Onlardan aldık belediyeyi. Ama hamdolsun ne hava kirliliği, ne çöp kaldı, ne susuzluk kaldı ve temelleri öyle attık. O günden bugüne İstanbul sıkıntı yaşamadı; yaşamıyor. Şimdi AK belediyecilikte de bu tür sıkıntılar yok, her taraf tertemiz, pırıl pırıl, susuzluk yok, şehir içi yollar gayet güzel. İnşallah Hakkari, 29 Mart 2009’da bu imtihanı, bu sınavı başarıyla verir de şu pisliklerden kurtulur.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: