Hakkari’de aynı senaryo

DTP’nin provokasyonu devam ediyor. Diyarbakır ve Van’ın ardından bu kez de Hakkari’de kepenkler kapattırıldı, çöpler toplanmadı. Hakkari’ye ulaşan Erdoğan’ın protestolarla karşılandı. Yüksekova DTP binasının önünde toplanan 3 bin kişi Erdoğan aleyhine sloganlar attı. Yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Polis havaya ateş açınca kalabalığın arasından da silah sesleri geldiği duyuldu.HAKKARİ’DEN FOTOĞRAFLAR

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın bugün Hakkari ve bu ile bağlı Yüksekova İlçesi’ne gelişi, belediyelerin çöpleri toplamaması, esnafın kepenk ve şoförlerin kontak kapatmasıyla protesto edildi.

Güvenlik güçleri sabahın erken saatlerinden itibaren Başbakan Erdoğan‘ın geçeceği güzergahları başta olmak üzere. hem Hakkari’de hem de Yüksekova’da geniş güvenlik önlemi aldı. Kent merkezlerindeki yüksek binaların üzerine keskin nişancılar yerleştirildi.

Başbakan Erdoğan‘ın Van’dan gelişi öncesi Hakkari ve Yüksekova’da işyerlerinin kepenkleri kapatıldı. Şoförler de kontak kapatarak protestoya katıldı, araçlar çalıştırılmadı. Hem Hakkari hem de Yüksekova’da DTP‘li belediyeler bugün çöpleri toplamadı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Hakkari’de, Başbakan Erdoğan‘ı korumak için 200’den fazla özel koruma görevlisi de kente geldi. Sessizlik havasının hakim olduğu kentte, özellikle Başbakan Erdoğan‘ın AKP merkez ilçe kongresine katılacağı Spor Salonu çevresinde olağanüstü güvenlik önlemi alındı.

Hakkari’de Başbabakan Erdoğan’in geçiş güzergahında DTP‘li belediye tarafından toplanmayan çöpler nedeniyle, Valilik Özel İdare Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, yol güzergahında çöp, ve kırılmış parke taşlarını kepçelerle temizleyip, kamyona yükleyerek kent dışına taşımaya başladı.

YÜKSEKOVA’DA SİLAH SESLERİ

Yüksekova’da DTP önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişi “Katil Erdoğan” sloganları atarak yürümek istedi. Polisin uyarılarına rağmen durmayan kalabalık  polisi taşladı. Bu arada polis havaya ateş açınca kalabalığın arasında da silah sesleri geldiği duyuldu. Polis kalabalığı dağıtmak için gaz bombası ve  tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: