Hainlere dikkat

29Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Milli menfaatlerimiz doğrultusunda geliştirilmesi gereken milli siyaset anlayışı; karanlık odakların güdümünde, yerini adeta işgal yıllarındaki ” Mandacı ” zihniyete terk etmiş ve ülke bütünlüğü büyük bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır.Terörist faaliyetler; devlet otoritesini zafiyete uğratan yanlış uygulamalarla, maalesef, ” İsyan provalarıyla ” desteklenir hale getirilmiştir” dedi. Bu duygular içerisinde; Tarih boyunca vermekte olduğumuz ” var olma ” mücadelesinde, canlarını feda ederek, kutsal vatan topraklarıyla bütünleşen aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla yad ediyorum.

Sonsuza dek yaşatmaya azimli olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bayramlarının; huzurlu, güvenli ve müreffeh bir ortamda kutlanmasını diliyorum.”

“Ülkemizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyenlerin oyunlarını çok iyi kavrayıp, heveslerini kursaklarında bırakmak gerekir” diyen Bahçeli, “Tarihin en zor dönemlerinde nice fırtınalarla baş eden büyük milletimizin; bu badireleri de atlatarak, ülkemizin üzerine adeta bir kabus gibi çöken kara bulutları dağıtacağından asla şüphemiz yoktur” açıklaması yaptı

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Devlet Bahçeli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyleyanladığı mesajda, “Milli menfaatlerimiz doğrultusunda geliştirilmesi gereken milli siyaset anlayışı; karanlık odakların güdümünde, yerini adeta işgal yıllarındaki ” Mandacı ” zihniyete terk etmiş ve ülke bütünlüğü büyük bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır” dedi

Bahçeli Mesajında şunları söyledi: “Büyük Türk Milleti,Cumhuriyetimizin 85. yıl dönümünü; coşkuyla hüznü, gururla endişeyi bir arada yaşadığımız karmaşık bir ortamda kutluyoruz.

Devletimizi ayakta ve milletimizi bir arada tutan geleneksel ve köklü değerlerin yıpratıldığı; kardeş kavgalarının körüklendiği; teslimiyetçi zihniyetin zirve yaptığı bir süreç içerisinde bulunmaktayız.

Milli menfaatlerimiz doğrultusunda geliştirilmesi gereken milli siyaset anlayışı; karanlık odakların güdümünde, yerini adeta işgal yıllarındaki ” Mandacı ” zihniyete terk etmiş ve ülke bütünlüğü büyük bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır.

İSYAN PROVALARI

Terörist faaliyetler; devlet otoritesini zafiyete uğratan yanlış uygulamalarla, maalesef, ” İsyan provalarıyla ” desteklenir hale getirilmiştir.

Milletin efendisi köylümüz, çiftçimiz bağını, bahçesini işleyemez, esnaf siftah yapamaz duruma düşürülmüş; işçi ve memurlarımıza ” fitreye muhtaç bir yaşam ” reva görülmüştür.

Alçakça ve sinsice sürdürülen psikolojik faaliyetler sonucu; asil Türk gençliğinin; ” Düşünemez, üretemez, gelecekten kaygılı ve olanlara kayıtsız ” bir konumda olması hedeflenmiştir.

Cumhuriyetimizin 85’nci yıl dönümünü, ne hazindir ki, böylesine kaoslu bir ortamda kutluyoruz.

Dünya genelinde yaşanmakta olan büyük ekonomik krizin Türkiye’yi de büyük ölçüde etkilemekte olduğu ve krizin gittikçe derinleşebileceği görülmektedir.

KURTULUŞUN REÇETESİ

Bütün bu olumsuz şartlardan kurtularak, cennet vatan Türkiye’mizi; ” Karanlıktan aydınlığa, umutsuzluktan, umutla dolu güzel bir geleceğe taşımak ve karnı tok, başı dik, gururla yol alan insanların müreffeh ülkesi ” haline getirmek, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de senin elindedir. Çıkılamaz gibi görünen bu girdaptan kurtuluşumuzun reçetesi şudur: 
 
* Milli menfaatlerimizin çerçevesinde, hiçbir siyasi kaygı taşımadan kenetlenmek.

* Ülkemizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyenlerin oyunlarını çok iyi kavrayıp, heveslerini kursaklarında bırakmak.

* “Geçmişi ve Türklüğüyle övünen, asrın gerektirdiği ilim ve irfanla donanmış, şer odaklarının emelleri ve oyunlarının farkında olan, bilgili, görgülü, duyarlı ve Türkiye’yi her alanda lider olarak geleceğe taşımaya kararlı ve muktedir ” bir gençlik yetiştirmektir.

Tarihin en zor dönemlerinde nice fırtınalarla baş eden büyük milletimizin; bu badireleri de atlatarak, ülkemizin üzerine adeta bir kabus gibi çöken kara bulutları dağıtacağından asla şüphemiz yoktur.

Tarihimiz; Türk milletinin, ” Tehlikeyi tam olarak kavradığında nasıl kenetlendiğinin ve büyük bir azim ve kararlılıkla her türlü tehdidi nasıl bertaraf ettiğinin ” sayısız örnekleriyle doludur.

 

MHP; ” ülkemizin bütünlüğü, kalkınması, gelişmesi; memleketimizin her köşesindeki vatandaşlarımızın kaynaşması, ortak değerler etrafında kenetlenerek gururla ve huzurla yaşaması; Türkiye’nin sözü geçen, güçlü bir devlet olarak geleceğe taşınması ” için; dün olduğu gibi bugünde her türlü hizmeti ve fedakarlığı yapmaya hazır ve kararlıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: