Hainlere sınır ötesinde bomba

Aktütün Karakolu’nda 15 askerimizi şehit ederek kaçan hainler derslerini aldı. Kuzey Irak’taki Avaşin Basyan bölgesi ile Hakkari’deki Buzul Dağları’nda saklandıkları tespit edilen teröristlere F16’lar bomba yağdırdı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Karakolu’na Kuzey Irak’tan girerek saldıran ve 15 Mehmetçiği şehit eden PKK’lı teröristlere F16’lar bomba yağdırdı. Saldırıdan sonra Kuzey Irak’taki Avaşin Baysan bölgesine kaçan hainlerin saklandığı kampları savaş uçaklarımız yerlebir etti.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre önceki geceki operasyonun ardından Irak’ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde tespit edilen bir grup teröriste savaş uçakları bomba yağdırdı. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan basın açıklamasında Aktütün saldısından sonra K. Irak’a kaçan teröristlerin takip edildiği belirtilerek ‘Avaşin Basyan bölesinde tespit edilen bir terörist gruba yönelik olarak ise 6 Ekim 2008 günü sabah saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçaklarınca hava operasyonu icra edilmiştir. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üstlerine dönmüşlerdir’ denildi. Genelkurmay Başkanlığı, Aktütün saldırısından sonra Hakkari’nin Buzul dağları bölgesine kaçan bir terörist gruba da hava operasyonu yapıldığını açıkladı.

 

Cudi Dağı’nda terör inleri vuruldu

Aktütün saldırısının ardından PKK’ya yönelik sınır içinde de operasyonlar hız kazandı. Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesi ile Cudi Dağı’nda tespit edilen terörist grubun etkisiz hale getirilmesi için dün başlatılan operasyonlar genişletildi. Helikopterle çatışma bölgesine indirilen özel harekat timleri kaçan teröristleri etkisiz halet getirmek için bölgeyi didik didik kontrol ediyor. Kobralar ise Cudi’deki terör sığınaklarına bomba yağdırdı. Öte yandan Hatay’ın Hassa ilçesinde PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, bir köy korucusunun şehit oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: